Django - en to sl translation catalogue (238 entries)

en: A Macedonian municipality (2 character code)
sl: Šifra makedonskega mesta (2 črkovna koda)

en: Antwerp
sl: Antwerpen

en: Australian Phone number
sl: Avstralska telefonska številka

en: Australian Postcode
sl: Avstralska poštna številka

en: Australian State
sl: Avstralska zvezna država

en: Balearic Islands
sl: Balearski otoki

en: Banska Bystrica region
sl: Regija Banska Bystrica

en: Basel-Land
sl: Basel (dežela)

en: Basel-Stadt
sl: Basel (mesto)

en: Basque Country
sl: Baskovska pokrajina

en: Bavaria
sl: Bavarska

en: Bjelovarsko-bilogorska županija
sl: Bjelovarsko-belogorska pokrajina

en: Bratislava region
sl: Bratislavska regija

en: Brodsko-posavska županija
sl: Brodsko-posavska pokrajina

en: Brussels
sl: Bruselj

en: Brussels Capital Region
sl: Bruseljska regija

en: Burgenland
sl: Gradiščansko

en: Canary Islands
sl: Kanarski otoki

en: Card issue number cannot be zero
sl: Potrdilna številka kartice ne more biti nič

en: Carinthia
sl: Koroška

en: Central Federal County
sl: Osrednja zvezna pokrajina

en: Chiba
sl: Čiba

en: Co-ordination numbers are not allowed.
sl: Koordinacijske številke niso dovoljene.

en: Dubrovačko-neretvanska županija
sl: Dubrovniško-neretvanska pokrajina

en: East Flanders
sl: vzhodna Flanska

en: Enter a 4 digit postcode.
sl: Vnesite 4-mestno poštno številko.

en: Enter a Canadian province or territory.
sl: Vnesite kanadsko provinco ali teritorij.

en: Enter a Swedish postal code in the format XXXXX.
sl: Vnesite veljavno švedsko poštno številko v obliki XXXXX.

en: Enter a U.S. state or territory.
sl: Vpiši zvezno državno ZDA ali ozemlje ZDA.

en: Enter a birth number in the format XXXXXX/XXXX or XXXXXXXXXX.
sl: Vnesite rojstno številko v obliki XXXXXX/XXXX ali XXXXXXXXXX.

en: Enter a passport number in the format XX XXXXXXX.
sl: Vnesite številko potnega lista v zapisu XX XXXXXXX.

en: Enter a passport number in the format XXXX XXXXXX.
sl: Vnesite številko potnega lista v zapisu XXXX XXXXXX.

en: Enter a post code in the format XXXXXX.
sl: Vnesite poštno številko v obliki XXXXXX.

en: Enter a postal code in the format NNNN or ANNNNAAA.
sl: Vpišite poštno številko v zapisu NNNN ali ANNNNAAA.

en: Enter a postal code in the format XX-XXX.
sl: Vnesite veljavno poštno številko v obliki XX-XXX.

en: Enter a postal code in the format XXX XXX.
sl: Vnesite veljavno poštno številko v obliki XXX XXX.

en: Enter a postal code in the format XXXXX
sl: Vnesi poštno številko v obliki XXXXX

en: Enter a postal code in the format XXXXX or XXX XX.
sl: Vpišite poštno številko v zapisu XXXXX ali XXX XX.

en: Enter a postal code in the format XXXXX.
sl: Vnesi poštno številko v formatu XXXXX.

en: Enter a postal code in the format XXXXXX.
sl: Vnesite poštno številko v zapisu XXXXXX.

en: Enter a postal code in the format XXXXXXX or XXX-XXXX.
sl: Vpišite poštno številko v zapisu XXXXXXX or XXX-XXXX.

en: Enter a tax number field (NIP) in the format XXX-XXX-XX-XX, XXX-XX-XX-XXX or XXXXXXXXXX.
sl: Vnesite veljavno davčno številko (NIP) v zapisu XXX-XXX-XX-XX, XXX-XX-XX-XXX ali XXXXXXXXXX.

en: Enter a valid 11 digit OIB
sl: Vnesite veljavno 11-mestno OIB številko.

en: Enter a valid 13 digit JMBG
sl: Vnesite veljavno 13-mestno številko JMBG.

en: Enter a valid 19 digit JMBAG starting with 601983
sl: Vnesite veljavno 19-mestno JMBAG številko, ki se začne z 601983

en: Enter a valid 5 digit postal code
sl: Vnesite veljavno 5-mestno poštno številko

en: Enter a valid Austrian Social Security Number in XXXX XXXXXX format.
sl: Vpišite veljavno številko avstrijskega socialnega zavarovanja v zapisu XXXX XXXXXX.

en: Enter a valid CI number in X.XXX.XXX-X,XXXXXXX-X or XXXXXXXX format.
sl: Vpišite veljavno CI številko v formatu X.XXX.XXX-X,XXXXXXX-X ali XXXXXXXX.

en: Enter a valid CI number.
sl: Vnesite veljavno CI številko.

en: Enter a valid CIF.
sl: Vnesite veljaven CIF.

en: Enter a valid CNP.
sl: Vnesite veljaven CNP.

en: Enter a valid CUIT in XX-XXXXXXXX-X or XXXXXXXXXXXX format.
sl: Vpišite veljavno CUIT v zapisu XX-XXXXXXXX-X or XXXXXXXXXXXX.

en: Enter a valid CURP.
sl: Vnesite veljavno CURP.

en: Enter a valid Canadian Social Insurance number in XXX-XXX-XXX format.
sl: Vpišite veljavno številko kanadskega socialnega zavarovanja v zapisu XXX-XXX-XXX.

en: Enter a valid Chilean RUT.
sl: Vnesite veljaven čilski RUT.

en: Enter a valid Chilean RUT. The format is XX.XXX.XXX-X.
sl: Vpišite veljaven čilenski RUT v zapisu XX.XXX.XXX-X.

en: Enter a valid Finnish social security number.
sl: Vnesite veljavno številko finskega socialnega zavarovanja.

en: Enter a valid German identity card number in XXXXXXXXXXX-XXXXXXX-XXXXXXX-X format.
sl: Vpišite veljavno številko nemške osebne izkaznice v zapisu XXXXXXXXXXX-XXXXXXX-XXXXXXX-X.

en: Enter a valid IBAN in ROXX-XXXX-XXXX-XXXX-XXXX-XXXX format
sl: Vpišite veljaen IBAN v obliki ROXX-XXXX-XXXX-XXXX-XXXX-XXXX.

en: Enter a valid IC number.
sl: Vnesite veljavno IC številko.

en: Enter a valid ID number.
sl: Vnesi veljavno ID številko.

en: Enter a valid Icelandic identification number. The format is XXXXXX-XXXX.
sl: Vpišite pravilno islandsko identifikacijsko številko v zapisu XXXXXX-XXXX.

en: Enter a valid Kuwaiti Civil ID number
sl: Vnesite veljavno Kuvajtsko osebno ID številko

en: Enter a valid NIK/KTP number
sl: Vnesite veljavno NIK/KTP številko.

en: Enter a valid Norwegian social security number.
sl: Vnesite veljavno številko norveškega socialnega zavarovanja.

en: Enter a valid RFC.
sl: Vnesite veljaven RFC.

en: Enter a valid SoFi number
sl: Vnesite veljavno nizozemsko davčno številko

en: Enter a valid Social Security number.
sl: Vnesite veljavno številko socialnega zavarovanja.

en: Enter a valid South African ID number
sl: Vnesite veljavno južnoafriško ID številko

en: Enter a valid South African postal code
sl: Vnesite veljavno južnoafriško poštno številko.

en: Enter a valid Swedish organisation number.
sl: Vnesite veljavno švedsko številko organizacije.

en: Enter a valid Swedish personal identity number.
sl: Vnesite veljavno švedsko osebno identifikacijsko številko.

en: Enter a valid Swiss identity or passport card number in X1234567<0 or 1234567890 format.
sl: Vpišite veljavno številko švicarske osebne izkaznice ali potnega lista v zapisu X1234567<0 ali 1234567890.

en: Enter a valid Turkish Identification number.
sl: Vnesi veljavno turško identifikacijsko številko.

en: Enter a valid U.S. Social Security number in XXX-XX-XXXX format.
sl: Vpišite veljavno številko ameriškega socialnega zavarovanja v zapisu XXX-XX-XXXX.

en: Enter a valid VAT number.
sl: Vnesite veljavno davčno (DDV) številko.

en: Enter a valid area or mobile network code
sl: Vnesite veljavno področno ali omrežno številko

en: Enter a valid birth number.
sl: Vnesite veljavno rojstno številko.

en: Enter a valid cell number.
sl: Vnesite veljavno mobilno številko.

en: Enter a valid location code
sl: Vnesite veljavno lokacijsko kodo.

en: Enter a valid phone number
sl: Vnesite veljavno telefonsko številko

en: Enter a valid phone number in one of the formats 0x xxx xx xx, 0xx xx xx xx, 04xx xx xx xx, 0x/xxx.xx.xx, 0xx/xx.xx.xx, 04xx/xx.xx.xx, 0x.xxx.xx.xx, 0xx.xx.xx.xx, 04xx.xx.xx.xx, 0xxxxxxxx or 04xxxxxxxx.
sl: Vnesite veljavno telefonsko številko v eni od naslednjih oblik: 0x xxx xx xx, 0xx xx xx xx, 04xx xx xx xx, 0x/xxx.xx.xx, 0xx/xx.xx.xx, 04xx/xx.xx.xx, 0x.xxx.xx.xx, 0xx.xx.xx.xx, 04xx.xx.xx.xx, 0xxxxxxxx ali 04xxxxxxxx.

en: Enter a valid phone number in one of the formats 6XXXXXXXX, 8XXXXXXXX or 9XXXXXXXX.
sl: Vpišite veljavno telefonsko številko v zapisu 6XXXXXXXX, 8XXXXXXXX ali 9XXXXXXXX.

en: Enter a valid phone number.
sl: Vnesite veljavno telefonsko številko.

en: Enter a valid post code
sl: Vnesite veljavno poštno številko

en: Enter a valid postal code
sl: Vnesite veljavno poštno številko

en: Enter a valid postal code in the format XXXXXX
sl: Vnesite veljavno poštno številko v obliki XXXXXX.

en: Enter a valid postal code in the range and format 01XXX - 52XXX.
sl: Vpišite veljavno poštno številko v obsegu in zapisu od 01XXX do 52XXX.

en: Enter a valid postal code in the range and format 1XXX - 9XXX.
sl: Vnesi veljavno poštno številko v obliki 1XXX - 9XXX.

en: Enter a valid postcode.
sl: Vnesite veljavno poštno številko.

en: Enter a valid tax number in form SIXXXXXXXX
sl: Vnesite veljavno davčno številko v zapisu SIXXXXXXXX

en: Enter a valid vehicle license plate number
sl: Vnesite veljavno avtomobilsko registrsko številko

en: Enter a valid zip code in the format XXXXX.
sl: Vnesite veljavno poštno številko v zapisu XXXXX.

en: Enter a valid zip code.
sl: Vnesite veljavno poštno številko.

en: Enter a zip code in the format XXXX-XXX.
sl: Vnesite poštno številko v zapisu XXXX-XXX.

en: Enter a zip code in the format XXXX.
sl: Vnesite veljavno poštno številko v obliki XXXX.

en: Enter a zip code in the format XXXXX or XXXXX-XXXX.
sl: Vnesite poštno številko v zapisu XXXXX ali XXXXX-XXXX.

en: Enter a zip code in the format XXXXX-XXX.
sl: Vnesite poštno številko v zapisu XXXXX-XXX.

en: Enter a zip code in the format XXXXX.
sl: Vnesite veljavno poštno številko v obliki XXXXX.

en: Enter a zip code in the format XXXXXX or XXX XXX.
sl: Vnesite poštno številko v zapisu XXXXXX ali XXX XXX.

en: Enter an Indian state or territory.
sl: Vnesite indijsko državo ali teritorij.

en: Enter phone number in form +386XXXXXXXX or 0XXXXXXXX.
sl: Vnesite telefonsko številko v zapisu +386XXXXXXXX ali 0XXXXXXXX.

en: Error in date segment
sl: Napaka v datumskem delu.

en: Far-East Federal County
sl: Zvezna pokrajina daljnega vzhoda

en: Federal Government
sl: Zvezna vlada

en: Flemish Region
sl: Flemska regija

en: Geneva
sl: Ženeva

en: Grad Zagreb
sl: Mesto Zagreb

en: Hainaut
sl: Hengavsko

en: Hiroshima
sl: Hirošima

en: Hokkaido
sl: Hokaido

en: Hyogo
sl: Hjogo

en: ID Card Number consists of 15 or 18 digits.
sl: Številka ID kartice je sestavljena iz 15 ali 18 števk.

en: Identity card numbers must contain either 4 to 7 digits or an uppercase letter and 7 digits.
sl: Številka osebne izkaznice mora vsebovati ali od 4 do 7 števk ali veliko črko in 7 števk.

en: Illes Balears
sl: Balearski otoki

en: Invalid CNPJ number.
sl: Nepravilna CNPJ številka.

en: Invalid CPF number.
sl: Nepravilna CPF številka.

en: Invalid CUIT.
sl: Neveljaven CUIT vnos.

en: Invalid ID Card Number: Wrong birthdate
sl: Neveljavna številka ID kartice: neveljaven datum rojstva.

en: Invalid ID Card Number: Wrong checksum
sl: Neveljavna številka ID kartice: napačna preverjevalna števka.

en: Invalid ID Card Number: Wrong location code
sl: Neveljavna številka ID kartice: neveljavna lokacijska koda.

en: Invalid checksum for CIF.
sl: Neveljavna preverjevalna vsota za CIF.

en: Invalid checksum for CURP.
sl: Neveljavna preverjevalna števka za CURP.

en: Invalid checksum for NIE.
sl: Neveljavna preverjevalna vsota za NIE.

en: Invalid checksum for NIF.
sl: Neveljavna preverjevalna vsota za NIF.

en: Invalid checksum for RFC.
sl: Neveljavna preverjevalna števka za RFC.

en: Invalid checksum for bank account number.
sl: Neveljavna preverjevalna vsota za številko bančnega računa.

en: Invalid legal type. Type must be 27, 20, 23 or 30.
sl: Neveljaven pravni tip. Tip mora biti 27, 20, 23 ali 30.

en: Ishikawa
sl: Išikava

en: Istarska županija
sl: Istrska pokrajina

en: Kagoshima
sl: Kagošima

en: Karlovačka županija
sl: Karlovška pokrajina

en: Kochi
sl: Koči

en: Koprivničko-križevačka županija
sl: Koprivniško-križevačka pokrajina

en: Kosice region
sl: Regija Kosice

en: Krapinsko-zagorska županija
sl: Krapinsko-zagorska pokrajina

en: Kyoto
sl: Kjoto

en: Liege
sl: Liège

en: Ličko-senjska županija
sl: Ličko-senjska pokrajina

en: Lower Austria
sl: Spodnja Avstrija

en: Lower Silesia
sl: Spodna Šlezija

en: Luxembourg
sl: Luksemburg

en: Macedonian identity card number
sl: Številka makedonske osebne izkaznice

en: Mexican CURP
sl: Mehiški CURP

en: Mexican RFC
sl: Mehiški RFC

en: Mexico state (three uppercase letters)
sl: Mehiška država (tri velike črke)

en: Mexico zip code
sl: Mehiška poštna številka

en: Međimurska županija
sl: Međimurska pokrajina

en: National Business Register Number (REGON) consists of 9 or 14 digits.
sl: Nacionalna poslovna registracijska številka (REGON) je sestavljena iz 9 ali 14 števk.

en: National ID Card Number consists of 3 letters and 6 digits.
sl: Številka osebne izkaznice je sestavljena iz treh črk in šestih števk.

en: National Identification Number consists of 11 digits.
sl: Nacionalna identifikacijska številka je sestavljena iz 11 števk.

en: Nitra region
sl: Regija Nitra

en: North Rhine-Westphalia
sl: Severno porenje - Westfalija

en: North-Caucasian Federal County
sl: Servernokavkaška zvezna pokrajina

en: North-West Federal County
sl: Severozahodna zvezna pokrajina

en: Number part cannot be zero
sl: Številski del ne more biti nič

en: Okayama
sl: Okajama

en: Okinawa
sl: Okinava

en: Osječko-baranjska županija
sl: Osješko-baranjska pokrajina

en: Phone number
sl: Telefonska številka

en: Phone number must be in one of the following formats: %s.
sl: Telefonska številka mora biti v eni od naslednjih oblik: %s.

en: Phone number should not start with one of the followings: %s.
sl: Telefonska številka naj se ne začne z: %s.

en: Phone number should start with one of the followings: %s.
sl: Telefonska številka naj se začne z: %s.

en: Phone numbers must be in 02X-8X or 03X-7X or 04X-6X format.
sl: Telefonske številke morajo biti v zapisu 02X-8X ali 03X-7X ali 04X-6X.

en: Phone numbers must be in 0X XX XX XX XX format.
sl: Telefonska številka mora biti v zapisu 0X XX XX XX XX.

en: Phone numbers must be in 0XX XXX XX XX format.
sl: Telefonske številke morajo biti v obliki 0XX XXX XX XX.

en: Phone numbers must be in 0XXX XXX XXXX format.
sl: Telefonske številke morajo biti v obliki 0XXX XXX XXXX.

en: Phone numbers must be in XX-XXXX-XXXX format.
sl: Telefonska številka mora biti v zapisu XX-XXXX-XXXX.

en: Phone numbers must be in XXX-XXX-XXXX format.
sl: Telefonska številka mora biti zapisana v formatu XXX-XXX-XXXX.

en: Phone numbers must be in XXXX-XXXXXX format.
sl: Telefonska številka mora biti v zapisu XXXX-XXXXXX.

en: Phone numbers must have 9 digits, or start by + or 00.
sl: Telefonske številke morajo imeti 9 števk ali pa se začeti z + ali 00.

en: Please enter a valid NIF or NIE.
sl: Prosimo, vnesite veljaven NIF ali NIE.

en: Please enter a valid NIF, NIE, or CIF.
sl: Prosimo, vnesite veljavni NIF, NIE, ali CIF.

en: Please enter a valid bank account number in format XXXX-XXXX-XX-XXXXXXXXXX.
sl: Vpišite veljavno številko bančnega računa v zapisu XXXX-XXXX-XX-XXXXXXXXXX.

en: Požeško-slavonska županija
sl: Požeško-slavonska pokrajina

en: Prague
sl: Praga

en: Presov region
sl: Regija Presov

en: Primorsko-goranska županija
sl: Primorsko-gorska pokrajina

en: Privolzhsky Federal County
sl: Zvezna pokrajina Privolzhsky

en: Saarland
sl: Posarje

en: Saint-Peterburg
sl: Sankt Petersburg

en: Saxony-Anhalt
sl: Saška-Anhalt

en: Select a valid brazilian state. That state is not one of the available states.
sl: Izberite veljavno brazilsko državo. Ta država ni med ponujenimi izbirami.

en: Shiga
sl: Šiga

en: Shimane
sl: Šimane

en: Shizuoka
sl: Šizuoka

en: Siberian Federal County
sl: Sibirska zvezna pokrajina

en: Silesia
sl: Šlezija

en: Sisačko-moslavačka županija
sl: Siško-moslavška pokrajina

en: South Federal County
sl: Južna zvezna pokrajina

en: Splitsko-dalmatinska županija
sl: Splitsko-dalmatinska pokrajina

en: Studeničani
sl: Studenčani

en: Styria
sl: Avstrijska Štajerska

en: The Chilean RUT is not valid.
sl: Ta čilenski RUT ni veljaven.

en: The EMSO is not valid.
sl: EMŠO ni veljaven.

en: The Icelandic identification number is not valid.
sl: Islandska identifikacijska številka ni pravilna.

en: The UMCN is not valid.
sl: Število UMCN ni veljavno.

en: The first 7 digits of the EMSO must represent a valid past date.
sl: Prvih 7 števk EMŠO števila mora biti veljaven pretekli datum.

en: The first 7 digits of the UMCN must represent a valid past date.
sl: Prvih 7 števil UMCN mora predstavljati veljaven datum v preteklosti.

en: The phone nubmer is too long
sl: Telefonska številka je predolga

en: This field requires 11 digits.
sl: To polje mora vsebovati 11 števk.

en: This field requires 7 or 8 digits.
sl: To polje mora vsebovati 7 ali 8 števk.

en: This field requires 8 digits.
sl: To polje mora vsebovati 8 števk.

en: This field requires at least 14 digits
sl: To polje mora vsebovati vsaj 14 števk.

en: This field requires at most 11 digits or 14 characters.
sl: To polje zahteva največ 11 števk ali 14 znakov.

en: This field requires only numbers.
sl: To polje lahko vsebuje samo številke.

en: This field should contain exactly 13 digits.
sl: To polje mora vsebovati natanko 13 števil.

en: Tochigi
sl: Točigi

en: Tokushima
sl: Tokušima

en: Tokyo
sl: Tokio

en: Trencin region
sl: Regija Trencin

en: Trnava region
sl: Regija Trnava

en: Turkish Identification number must be 11 digits.
sl: Turška identifikacijska številka mora biti dolga 11 znakov.

en: Tyrol
sl: Tirolska

en: U.S. postal code (two uppercase letters)
sl: ZDA poštna številka (dve veliki črki)

en: U.S. state (two uppercase letters)
sl: Koda ameriške zvezne države (dve veliki črki)

en: Unique master citizen number (13 digits)
sl: Enotna matična številka občana (13 števk)

en: Upper Austria
sl: Zgornja Avstrija

en: Ural Federal County
sl: Uralska zvezna pokrajina

en: Varaždinska županija
sl: Varaždinska pokrajina

en: Vienna
sl: Dunaj

en: Virovitičko-podravska županija
sl: Virovitško-podravska pokrajina

en: Vukovarsko-srijemska županija
sl: Vukovarsko-sremska pokrajina

en: Wakayama
sl: Vakajama

en: Wallonia
sl: Valonija

en: West Flanders
sl: zahodna Flamska

en: Wrong checksum for the National Business Register Number (REGON).
sl: Napačna preverjevalna vsota za nacionalno poslovno registracijsko številko (REGON).

en: Wrong checksum for the National ID Card Number.
sl: Napačna preverjevalna števka za številko osebne izkaznice.

en: Wrong checksum for the National Identification Number.
sl: Preverjevalna vsota za nacionalno identifikacijsko številko ne ustreza.

en: Wrong checksum for the Tax Number (NIP).
sl: Napačna preverjevalna vsota za davčno številko (NIP).

en: Yamagata
sl: Jamagata

en: Yamaguchi
sl: Jamaguči

en: Yamanashi
sl: Jamanaši

en: Zadarska županija
sl: Zadrska pokrajina

en: Zagrebačka županija
sl: Zagrebška pokrajina

en: Zilina region
sl: Regija Zilina

en: Šibensko-kninska županija
sl: Šibeniško-kninska pokrajina

en: Šuto Orizari
sl: Šuto Orizani
