Django - en to el translation catalogue (310 entries)

en: Aceh
el: Ατσέ

en: Akita
el: Ακίτα

en: Albacete
el: Αλμπαθέτε

en: Almeria
el: Αλμερία

en: Andalusia
el: Ανδαλουσία

en: Antwerp
el: Αμβέρσα

en: Aomori
el: Αομόρι

en: Asturias
el: Αστούριας

en: Balearic Islands
el: Βαλεαρίδες Νήσοι

en: Bali
el: Μπαλί

en: Banovce nad Bebravou
el: Bánovce nad Bebravou

en: Banska Bystrica region
el: Περιφέρεια Banska Bystrica

en: Barcelona
el: Βαρκελώνη

en: Basque Country
el: Χώρα των Βάσκων

en: Bavaria
el: Βαυαρία

en: Bedfordshire
el: Μπεντφορντσάιρ

en: Bengkulu
el: Μπενγκουλού

en: Berlin
el: Βερολίνο

en: Berne
el: Βέρνη

en: Bizkaia
el: Βισκάια

en: Borders
el: Μπόρντερς

en: Brandenburg
el: Βραδεμβούργο

en: Bratislava I
el: Μπρατισλάβα Ι

en: Bratislava II
el: Μπρατισλάβα ΙΙ

en: Bratislava III
el: Μπρατισλάβα ΙΙΙ

en: Bratislava IV
el: Μπρατισλάβα IV

en: Bratislava V
el: Μπρατισλάβα V

en: Bratislava region
el: Περιφέρεια Μπρατισλάβας

en: Bremen
el: Βρέμη

en: Brussels
el: Βρυξέλλες

en: Brussels Capital Region
el: Περιφέρεια Βρυξελλών Capital

en: Buckinghamshire
el: Μπακινγκχαμσάιρ

en: Burgenland
el: Μπούργκενλαντ

en: Cadiz
el: Καντίζ

en: Canary Islands
el: Κανάριοι Νήσοι

en: Carinthia
el: Καρινθία

en: Carlsbad Region
el: Περιφέρεια Carlsbad

en: Castile and Leon
el: Καστίλλη και Λεόν

en: Castile-La Mancha
el: Castilla-La Mancha

en: Catalonia
el: Καταλονία

en: Central Bohemian Region
el: Κεντρική Περιφέρεια Βοημίας

en: Central Scotland
el: Κεντρική Σκωτία

en: Ceuta
el: Θέουτα

en: Chiba
el: Τσίμπα

en: Chihuahua
el: Τσιουάουα

en: Co-ordination numbers are not allowed.
el: Δεν επιτρέπονται αριθμοί συντονισμού (coordination numbers)

en: Cordoba
el: Κόρδοβα

en: Cornwall and Isles of Scilly
el: Κορνουάλη και νήσοι Scilly

en: Corps Consulate
el: Σώμα Προξενείων

en: Corps Diplomatic
el: Διπλωματικό Σώμα

en: County Antrim
el: Επαρχία Antrim

en: County Armagh
el: Επαρχία Armagh

en: County Down
el: Επαρχία Down

en: County Fermanagh
el: Επαρχία Fermanagh

en: Derbyshire
el: Ντερμπυσάιρ

en: Devon
el: Ντέβον

en: Dorset
el: Ντόρσετ

en: Drenthe
el: Ντρέντε

en: Dublin
el: Δουβλίνο

en: Dumfries and Galloway
el: Ντάμφρις και Γκάλοουέι

en: Durham
el: Ντάρχαμ

en: East Flanders
el: Ανατολική Φλάνδρα

en: East Sussex
el: Ανατολικό Σάσεξ

en: Eastern Cape
el: Ανατολικό Ακρωτήρι

en: England
el: Αγγλία

en: Enter a 4 digit postcode.
el: Εισάγετε έναν 4ψήφιο κωδικό θέσης.

en: Enter a Swedish postal code in the format XXXXX.
el: Εισάγετε ένα σουηδικό ταχυδρομικό κώδικα στην μορφή XXXXX.

en: Enter a U.S. state or territory.
el: Εισάγετε μια πολιτεία των Η.Π.Α. ή επικράτεια.

en: Enter a birth number in the format XXXXXX/XXXX or XXXXXXXXXX.
el: Πληκτρολογήστε έναν αριθμό γέννησης με τη μορφή XXXXXX / XXXX ή XXXXXXXXXX.

en: Enter a postal code in the format NNNN or ANNNNAAA.
el: Εισαγάγετε έναν ταχυδρομικό κώδικα σε μορφή NNNN ή ANNNNAAA.

en: Enter a postal code in the format XX-XXX.
el: Εισαγάγετε έναν ταχυδρομικό κώδικα με τη μορφή XX-XXX.

en: Enter a postal code in the format XXX XXX.
el: Εισαγάγετε έναν ταχυδρομικό κώδικα με τη μορφή ΧΧΧ ΧΧΧ.

en: Enter a postal code in the format XXXXX
el: Εισαγάγετε έναν ταχυδρομικό κώδικα σε μορφή XXXXX

en: Enter a postal code in the format XXXXX or XXX XX.
el: Εισαγάγετε έναν ταχυδρομικό κώδικα σε μορφή XXXXX ή XXX XX.

en: Enter a postal code in the format XXXXX.
el: Εισαγάγετε έναν ταχυδρομικό κώδικα στη μορφή XXXXX.

en: Enter a postal code in the format XXXXXXX or XXX-XXXX.
el: Εισαγάγετε έναν ταχυδρομικό κώδικα σε μορφή XXXXXXX ή XXX-XXXX.

en: Enter a valid Austrian Social Security Number in XXXX XXXXXX format.
el: Εισάγετε έναν έγκυρθ αυστριακό Αριθμό Κοινωνικής Ασφάλισης στη μορφή XXXX XXXXXX.

en: Enter a valid CI number in X.XXX.XXX-X,XXXXXXX-X or XXXXXXXX format.
el: Πληκτρολογήστε έναν έγκυρο αριθμό CI σε μορφή X.XXX.XXX-X, XXXXXXX-X ή XXXXXXXX.

en: Enter a valid CI number.
el: Πληκτρολογήστε έναν έγκυρο αριθμό CI.

en: Enter a valid CIF.
el: Εισάγετε έναν έγκυρο αριθμό CIF.

en: Enter a valid CNP.
el: Εισάγετε έναν έγκυρο αριθμό CNP.

en: Enter a valid CUIT in XX-XXXXXXXX-X or XXXXXXXXXXXX format.
el: Εισάγετε έγκυρο CUIT στη μορφή ΧΧ-XXXXXXXX-X ή XXXXXXXXXXXX.

en: Enter a valid Canadian Social Insurance number in XXX-XXX-XXX format.
el: Εισάγετε έναν έγκυρο καναδικό αριθμό κοινωνικής ασφάλισης στη μορφή ΧΧΧ-ΧΧΧ.

en: Enter a valid Chilean RUT.
el: Εισάγετε ένα έγκυρο αριθμό RUT Χιλής.

en: Enter a valid Chilean RUT. The format is XX.XXX.XXX-X.
el: Εισάγετε ένα έγκυρο αριθμό RUT Χιλής. Η μορφή του είναι XX.XXX.XXX-X.

en: Enter a valid Finnish social security number.
el: Εισάγετε έναν έγκυρο φινλανδικό αριθμό μητρώου κοινωνικής ασφάλισης.

en: Enter a valid German identity card number in XXXXXXXXXXX-XXXXXXX-XXXXXXX-X format.
el: Πληκτρολογήστε έναν έγκυρο γερμανικό αριθμό ταυτότητας με μορφή XXXXXXXXXXX-XXXXXXX-XXXXXXX-X.

en: Enter a valid IBAN in ROXX-XXXX-XXXX-XXXX-XXXX-XXXX format
el: Εισάγετε έναν έγκυρο αριθμό IBAN με μορφή ROXX-XXXX-XXXX-XXXX-XXXX-XXXX

en: Enter a valid IC number.
el: Πληκτρολογήστε έναν έγκυρο αριθμό IC.

en: Enter a valid ID number.
el: Πληκτρολογήστε έναν έγκυρο αριθμό ταυτότητας.

en: Enter a valid Icelandic identification number. The format is XXXXXX-XXXX.
el: Εισάγετε έναν έγκυρο αριθμό ισλανδικής ταυτότητας. Η μορφή είναι XXXXXX-ΧΧΧΧ.

en: Enter a valid Kuwaiti Civil ID number
el: Εισάγετε έναν έγκυρο αριθμό ταυτότητας Κουβέιτ.

en: Enter a valid NIK/KTP number
el: Εισάγετε έναν έγκυρο αριθμό ΝΙΚ/KTP

en: Enter a valid Norwegian social security number.
el: Εισάγετε έναν έγκυρο νορβηγικό αριθμό μητρώου κοινωνικής ασφάλισης.

en: Enter a valid SoFi number
el: Πληκτρολογήστε έναν έγκυρο αριθμό SoFi

en: Enter a valid Social Security number.
el: Πληκτρολογήστε έναν έγκυρο αριθμό Κοινωνικής Ασφάλισης.

en: Enter a valid South African ID number
el: Εισάγετε έναν έγκυρο αριθμό ταυτότητας Νοτίου Αφρικής.

en: Enter a valid South African postal code
el: Εισάγετε έναν έγκυρο ταχυδρομικό κώδικα Νοτίου Αφρικής.

en: Enter a valid Swedish organisation number.
el: Εισάγετε έγκυρο αριθμό Σουηδικής οργάνωσης.

en: Enter a valid Swedish personal identity number.
el: Εισάγετε έναν έγκυρο Σουηδικό αριθμό ταυτότητας.

en: Enter a valid Swiss identity or passport card number in X1234567<0 or 1234567890 format.
el: Εισάγετε έναν έγκυρο αριθμό ελβετικής ταυτότητας ή διαβατηρίου με μορφή X1234567<0 ή 1234567890.

en: Enter a valid Turkish Identification number.
el: Εισάγετε ένα έγκυρο τουρκικό αριθμός ταυτότητας.

en: Enter a valid U.S. Social Security number in XXX-XX-XXXX format.
el: Εισάγετε έναν έγκυρο αριθμό Κοινωνικής Ασφάλισης Η.Π.Α με μορφή XXX-XX-XXXX.

en: Enter a valid VAT number.
el: Πληκτρολογήστε έναν έγκυρο αριθμό ΦΠΑ.

en: Enter a valid birth number.
el: Πληκτρολογήστε έναν έγκυρο αριθμό γέννησης.

en: Enter a valid phone number
el: Εισάγετε έναν έγκυρο αριθμό τηλεφώνου

en: Enter a valid phone number in one of the formats 0x xxx xx xx, 0xx xx xx xx, 04xx xx xx xx, 0x/xxx.xx.xx, 0xx/xx.xx.xx, 04xx/xx.xx.xx, 0x.xxx.xx.xx, 0xx.xx.xx.xx, 04xx.xx.xx.xx, 0xxxxxxxx or 04xxxxxxxx.
el: Εισάγετε έναν έγκυρο αριθμό τηλεφώνου σε μία από τις μορφές 0x xxx xx xx, 0xx xx xx xx, 04xx xx xx xx, 0x/xxx.xx.xx, 0xx/xx.xx.xx, 04xx/xx.xx.xx, 0x.xxx.xx.xx, 0xx.xx.xx.xx, 04xx.xx.xx.xx, 0xxxxxxxx or 04xxxxxxxx.

en: Enter a valid phone number in one of the formats 6XXXXXXXX, 8XXXXXXXX or 9XXXXXXXX.
el: Πληκτρολογήστε έναν έγκυρο αριθμό τηλεφώνου μία από τις μορφές 6XXXXXXXX, 8XXXXXXXX ή 9XXXXXXXX.

en: Enter a valid post code
el: Εισάγετε έναν έγκυρο ταχυδρομικό κώδικα

en: Enter a valid postal code
el: Εισάγετε έναν έγκυρο ταχυδρομικό κώδικα

en: Enter a valid postal code in the format XXXXXX
el: Εισάγετε έναν έγκυρο ταχυδρομικό κώδικα με τη μορφή XXXXXX

en: Enter a valid postal code in the range and format 01XXX - 52XXX.
el: Εισάγετε έναν έγκυρο ταχυδρομικό κώδικα με εύρος και μορφή 01XXX  - 52XXX.

en: Enter a valid postal code in the range and format 1XXX - 9XXX.
el: Εισάγετε έναν έγκυρο ταχυδρομικό κώδικα με εύρος και μορφή 1xxx - 9XXX.

en: Enter a valid postcode.
el: Εισάγετε ένα έγκυρο ταχυδρομικό κώδικα.

en: Enter a valid vehicle license plate number
el: Εισάγετε έναν έγυρο αριθμό πινακίδας οχήματος.

en: Enter a valid zip code.
el: Εισάγετε έναν έγκυρο ταχυδρομικό κώδικα.

en: Enter a zip code in the format XXXX-XXX.
el: Πληκτρολογήστε έναν ταχυδρομικό κώδικα σε μορφή ΧΧΧΧ-ΧΧΧ.

en: Enter a zip code in the format XXXX.
el: Πληκτρολογήστε έναν ταχυδρομικό κωδικό στο ΧΧΧΧ μορφή.

en: Enter a zip code in the format XXXXX or XXXXX-XXXX.
el: Πληκτρολογήστε έναν ταχυδρομικό κώδικα σε μορφή XXXXX ή XXXXX-XXXX.

en: Enter a zip code in the format XXXXX-XXX.
el: Πληκτρολογήστε έναν ταχυδρομικό κώδικα σε μορφή ΧΧΧΧΧ-XXX.

en: Enter a zip code in the format XXXXX.
el: Πληκτρολογήστε έναν ταχυδρομικό κωδικό στο XXXXX σχήμα.

en: Essex
el: Έσσεξ

en: Extremadura
el: Εξτρεμαδούρα

en: Federal Government
el: Ομοσπονδιακή κυβέρνηση

en: Fife
el: Φλογέρα

en: Flemish Brabant
el: Φλαμανδική Μπραμπάντ

en: Flemish Region
el: Περιφέρεια της Φλάνδρας

en: Foral Community of Navarre
el: Κοινότητας Foral της Ναβάρρας

en: Fribourg
el: Φράιμπουργκ

en: Fukui
el: Φουκούι

en: Fukuoka
el: Φουκουόκα

en: Fukushima
el: Φουκουσίμα

en: Galicia
el: Γαλικία

en: Gelnica
el: Γιέλνιτσα

en: Geneva
el: Γενεύη

en: Gorontalo
el: Γκοροντάλο

en: Granada
el: Γρανάδα

en: Greater London
el: Ευρύτερο Λονδίνο

en: Greater Manchester
el: Ευρύτερο Μάντσεστερ

en: Groningen
el: Γκρόνινγκεν

en: Guadalajara
el: Γκουανταλαχάρα

en: Hamburg
el: Αμβούργο

en: Hampshire
el: Χάμπσάιρ

en: Hertfordshire
el: Χαρτφορντσάιρ

en: Hessen
el: Έσσεν

en: Highland
el: Χάιλαντ

en: Hiroshima
el: Χιροσίμα

en: Hradec Region
el: Περιφέρεια Χράντεκ

en: Huelva
el: Ουέλβα

en: Illes Balears
el: Βαλεαρίδες Νήσοι

en: Invalid CNPJ number.
el: Ο αριθμός CNPJ δεν είναι έγκυρος.

en: Invalid CPF number.
el: Ο αριθμός CPF δεν είναι έγκυρος.

en: Invalid CUIT.
el: Λανθασμένο CUIT.

en: Invalid checksum for CIF.
el: Ο αριθμός CIF δεν επαληθεύεται.

en: Invalid checksum for NIE.
el: Ο αριθμός NIE δεν επαληθεύεται.

en: Invalid checksum for NIF.
el: Ο αριθμός NIF δεν επαληθεύεται.

en: Invalid checksum for bank account number.
el: Ο αριθμός τραπεζικού λογαριασμού δεν επαληθεύεται.

en: Ishikawa
el: Ισικάουα

en: Jakarta
el: Τζακάρτα

en: Kagoshima
el: Καγκοσίμα

en: Kent
el: Κέντ

en: Kochi
el: Κότσι

en: Kosice - okolie
el: Κόσιτσε - okolie

en: Kosice I
el: Κόσιτσε Ι

en: Kosice II
el: Κόσιτσε ΙΙ

en: Kosice III
el: Κόσιτσε ΙΙΙ

en: Kosice IV
el: Κόσιτσε IV

en: Kosice region
el: Περιφέρεια Κόσιτσε

en: Kumamoto
el: Κουμαμότο

en: Kuyavia-Pomerania
el: Kuyavia-Πομερανίας

en: Kyoto
el: Κιότο

en: Las Palmas
el: Λας Πάλμας

en: Liberec Region
el: Περιφέρεια Liberec

en: Liege
el: Λιέγη

en: Longford
el: Λόνγκφορντ

en: Lower Austria
el: Κάτω Αυστρία

en: Lower Saxony
el: Κάτω Σαξονία

en: Lower Silesia
el: Κάτω Σιλεσία

en: Lucerne
el: Λουκέρνη

en: Luxembourg
el: Λουξεμβούργο

en: Madrid
el: Μαδρίτη

en: Malaga
el: Μάλαγα

en: Maluku
el: Μαλούκου

en: Mecklenburg-Western Pomerania
el: Μεκλεμβούργο-Δυτική Προπομερανία

en: Melilla
el: Μελίλια

en: Merseyside
el: Μερσερσάιντ

en: Mid Glamorgan
el: Κεντρικό Γκλαμόργκαν

en: Miyazaki
el: Μιγιαζάκι

en: Moravian-Silesian Region
el: Περιφέρεια Μοραβίας-Σιλεσίας

en: Murcia
el: Μούρθια

en: Nagano
el: Ναγκάνο

en: Nagasaki
el: Ναγκασάκι

en: Namestovo
el: Námestovo

en: National Business Register Number (REGON) consists of 9 or 14 digits.
el: Ο Αριθμός Εθνικού Μητρώου Επιχειρήσεων (REGON) αποτελείται από 9 ή 14 ψηφία.

en: National Identification Number consists of 11 digits.
el: Ο Αριθμός Ταυτότητας αποτελείται από 11 ψηφία.

en: Navarre
el: Ναβάρα

en: Niigata
el: Νιιγκάτα

en: Nitra region
el: Περιφέρεια Nitra

en: Norfolk
el: Νόρφολκ

en: North Rhine-Westphalia
el: Βόρεια Ρηνανία-Βεστφαλία

en: North West
el: Βορειοδυτική

en: North Yorkshire
el: Βόρειο Γιόρκσαϊρ

en: Northamptonshire
el: Νόρθχαμπτονσαϊρ

en: Northern Cape
el: Βόρειο Ακρωτήριο

en: Northern Ireland
el: Βόρεια Ιρλανδία

en: Nottinghamshire
el: Νότιγχαμσαϊρ

en: Nove Mesto nad Vahom
el: Nove Mesto nad Váhom

en: Oita
el: Οϊτά

en: Okinawa
el: Οκινάουα

en: Olomouc Region
el: Περιφέρεια Olomouc

en: Osaka
el: Οσάκα

en: Ourense
el: Ουρένσε

en: Oxfordshire
el: Όξφορντσαϊρ

en: Papua
el: Παπούα

en: Papua Barat
el: Παπούα Barat

en: Pardubice Region
el: Περιφέρεια Pardubice

en: Phone number
el: Αριθμός τηλεφώνου

en: Phone numbers must be in 0X XX XX XX XX format.
el: Οι αριθμοί τηλεφώνου πρέπει να είναι σε μορφή 0X XX XX XX XX.

en: Phone numbers must be in 0XXX XXX XXXX format.
el: Οι αριθμοί τηλεφώνου πρέπει να είναι στη μορφή 0XXX ΧΧΧ ΧΧΧΧ.

en: Phone numbers must be in XX-XXXX-XXXX format.
el: Οι αριθμοί τηλεφώνου πρέπει να έχουν μορφή XX-XXXX-XXXX.

en: Phone numbers must be in XXX-XXX-XXXX format.
el: Οι αριθμοί τηλεφώνου πρέπει να έχουν μορφή ΧΧΧ-ΧΧΧΧ.

en: Phone numbers must be in XXXX-XXXXXX format.
el: Οι αριθμοί τηλεφώνου πρέπει να έχουν μορφή XXXX-XXXXXX.

en: Phone numbers must have 9 digits, or start by + or 00.
el: Οι αριθμοί τηλεφώνου πρέπει να έχουν 9 ψηφία, ή να αρχίζουν με + ή 00.

en: Pilsen Region
el: Περιφέρεια Pilsen

en: Please enter a valid NIF or NIE.
el: Παρακαλώ εισάγετε έναν έγκυρο αριθμό NIF ή ΝΙΕ.

en: Please enter a valid NIF, NIE, or CIF.
el: Παρακαλώ εισάγετε έναν έγκυρο αριθμό NIF, ΝΙΕ ή CIF.

en: Please enter a valid bank account number in format XXXX-XXXX-XX-XXXXXXXXXX.
el: Πρακαλούμε εισάγετε έναν έγκυρο αριθμό τραπεζικού λογαριασμού σε μορφή ΧΧΧΧ-ΧΧΧΧ-ΧΧ-XXXXXXXXXX.

en: Pomerania
el: Πομερανία

en: Prague
el: Πράγα

en: Presov region
el: Περιφέρεια Presov

en: Principality of Asturias
el: Πριγκιπάτο της Αστούριας

en: Region of Murcia
el: Περιφέρεια της Μούρθια

en: Rhineland-Palatinate
el: Ρηνανία-Παλατινάτο

en: Roznava
el: Rožňava

en: Saarland
el: Σάαρλαντ

en: Saitama
el: Σαϊτάμα

en: Salamanca
el: Σαλαμάνκα

en: Salzburg
el: Σάλτσμπουργκ

en: Santa Cruz de Tenerife
el: Σάντα Κρούζ Τενερίφης

en: Saxony
el: Σαξωνία

en: Saxony-Anhalt
el: Σαξονία-Άνχαλτ

en: Scotland
el: Σκωτία

en: Select a valid brazilian state. That state is not one of the available states.
el: Επιλέξτε μια έγκυρη βραζιλιάνικη πριφέρεια. Το όνομα της περιφέρειας αυτής δεν είναι έγκυρο.

en: Seville
el: Σεβίλλη

en: Shizuoka
el: Σιζουόκα

en: Somerset
el: Σόμερσετ

en: Soria
el: Σόρια

en: South Bohemian Region
el: Περιφέρεια Νοτίου Βοημίας

en: South Glamorgan
el: Νότιο Γκλαμόργκαν

en: South Moravian Region
el: Περιφέρεια Νότιας Μοραβίας

en: South Yorkshire
el: Νότιο Γιόρκσαϊρ

en: St. Gallen
el: Σεντ Γκάλεν

en: Staffordshire
el: Στάφορντσαϊρ

en: Stockholm
el: Στοκχόλμη

en: Stropkov
el: Στρόπκοβ

en: Styria
el: Στυρία

en: Suffolk
el: Σάφολκ

en: Sulawesi Utara Daratan
el: Sulawesi Daratan Utara

en: Sulawesi Utara Kepulauan
el: Sulawesi Kepulauan Utara

en: Surabaya
el: Σουραμπάγια

en: Surrey
el: Σάρεϊ

en: Tarragona
el: Ταραχόνα

en: The Chilean RUT is not valid.
el: Αυτός ο αριθμός RUT Χιλής δεν είναι έγκυρος.

en: The Icelandic identification number is not valid.
el: Μη έγκυρος αριθμός ισλανδικής ταυτότητας.

en: This field requires 11 digits.
el: Αυτό το πεδίο απαιτεί 11 ψηφία.

en: This field requires 7 or 8 digits.
el: Αυτό το πεδίο απαιτεί 7 ή 8 ψηφία.

en: This field requires 8 digits.
el: Αυτό το πεδίο απαιτεί 8 ψηφία.

en: This field requires at least 14 digits
el: Αυτό το πεδίο απαιτεί τουλάχιστον 14 ψηφία

en: This field requires at most 11 digits or 14 characters.
el: Αυτό το πεδίο απαιτεί το πολύ 11 ψηφία ή 14 χαρακτήρες.

en: This field requires only numbers.
el: Αυτό το πεδίο απαιτεί μόνο αριθμούς.

en: Thuringia
el: Θουριγγία

en: Tokyo
el: Τόκιο

en: Toledo
el: Τολέδο

en: Toyama
el: Τογιάμα

en: Trencin region
el: Περιφέρεια Trencin

en: Trnava region
el: Περιφέρεια Trnava

en: Turkish Identification number must be 11 digits.
el: Ο Τουρκικός αριθμός ταυτότητας είναι 11 ψηφία.

en: Tyrol
el: Τυρόλο

en: U.S. postal code (two uppercase letters)
el: Ταχυδρομικός κώδικας Η.Π.Α. (δύο κεφαλαία γράμματα)

en: U.S. state (two uppercase letters)
el: Πολιτεία ΗΠΑ. (δύο κεφαλαία γράμματα)

en: Upper Austria
el: Άνω Αυστρία

en: Uppsala
el: Ουψάλα

en: Usti Region
el: Περιφέρεια Usti

en: Utrecht
el: Ουτρέχτη

en: Valencia
el: Βαλένθια

en: Valencian Community
el: Κοινότητα της Βαλένθια

en: Valladolid
el: Βαγιαδολίδ

en: Vienna
el: Βιέννη

en: Vysocina Region
el: Περιφέρεια Vysocina

en: Wales
el: Ουαλία

en: Wallonia
el: Βαλλονία - γαλλόφωνο Βέλγιο

en: Walloon Brabant
el: Ουαλονική/Βαλλονική Μπραμπάντ

en: Warwickshire
el: Γουόργουικσαϊρ

en: West Flanders
el: Δυτική Φλάνδρα

en: West Glamorgan
el: Δυτικό Γκλαμόργκαν

en: West Pomerania
el: Δυτική Πομερανία

en: West Sussex
el: Δυτικό Σάσεξ

en: West Yorkshire
el: Δυτικό Γιόρκσαϊρ

en: Western Cape
el: Δυτικό Ακρωτήριο

en: Wrong checksum for the National Business Register Number (REGON).
el: Ο Αριθμός Εθνικού Μητρώου Επιχειρήσεων (REGON) δεν επαληθεύεται.

en: Wrong checksum for the National Identification Number.
el: Ο Αριθμός Ταυτότητας δεν επαληθεύεται

en: Wrong checksum for the Tax Number (NIP).
el: Ο αριθμό φορολογικού μητρώου (ΑΦΜ) δεν επαληθεύεται.

en: Yamagata
el: Γιαμαγκάτα

en: Yamaguchi
el: Γιαμαγκούτσι

en: Yamanashi
el: Γιαμανάσι

en: Zamora
el: Ζαμόρα

en: Zaragoza
el: Σαραγόσα

en: Zilina region
el: Περιφέρεια της Ζίλινα

en: Zlin Region
el: Περιφέρεια Zlin

en: Zurich
el: Ζυρίχη
